...
HAVA DURUMU
hava durumu

Canakkale

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 164 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çanakkale’de İçme Suyu Sıkıntısı Olmayacak

19 Mart 2014 - 945 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eceabat Haber » Çanakkale’de İçme Suyu Sıkıntısı Olmayacak
Çanakkale’de İçme Suyu Sıkıntısı Olmayacak

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çanakkale ve ilçelerinde içme suyu sıkıntısı yaşanmaması için yatırım çalışmalarının sürdürüldüğünü söyledi.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Çanakkale ve ilçelerinin içme suyu problemini çözmek için gece gündüz çalışıyoruz. Çanakkale’ye yaptığımız yatırımlar arasında yer alan ve Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından tamamlanan Ayvacık İçme Suyu Projesi’ni hizmete sunduk. Diğer içme suyu projelerimiz için de çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu. Ayvacık’ın İçme Suyu problemini çözdüklerini vurgulayan Prof. Dr. Veysel Eroğlu “DSİ tarafından 2002 yılında inşaatına başlanılan ve 2008 yılında hizmete aldığımız Ayvacık Barajı’ndan aldığımız yılda 1 milyon m3 içme suyunu, isale hattı vasıtasıyla Ayvacık ilçesine ilettik. Böylece İlçemizin uzun yıllar boyunca içme suyu ihtiyacını karşılamış olduk” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Gelibolu yarımadasının 2045 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılamak için yılda 6,6 milyon m3 içme suyu ileteceğiz. Çokal Barajı’ndan suyu alarak şehitler diyarı Gelibolu’ya ileteceğiz. Bakanlığım bünyesinde bulunan DSİ tarafından isale hattıyla birlikte arıtma tesisi de inşa edilecek. Tesislerin inşaatına geçen yıl başladık, bu yıl inşallah bitireceğiz. Eceabat ve Evreşe ilçelerinin 2045 yılı içme suyunu Çokal Barajı’ndan alarak isle hattı vasıtasıyla ilçelerimize ileteceğiz. Eceabat’a yılda 1,57 milyon m3, Evreşe’ye yılda 1,1 milyon m3 içme suyu aktaracağız. Eceabat kısmının ihalesini yeni yaptık, Evreşe’nin ise inşaat çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Ayvacık İçme Suyu Projesi’ni hizmete sunduk. Çanakkale’nin diğer ilçelerini kapsayan İçmesuyu Projelerinin tamamlanmasıyla birlikte şehre menba kalitesinde su vermeye devam edeceğiz. Bundan sonra da Çanakkale’ye dev içme suyu tesisleri kazandırmak için çalışacağız” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika