...
HAVA DURUMU
hava durumu

Canakkale

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 164 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çiller, Erdoğan’ın Protokol Sırası Davetini Kabul Etmedi

16 Ekim 2014 - 1.220 kez okunmuş
Ana Sayfa » Çanakkale Haber » Çiller, Erdoğan’ın Protokol Sırası Davetini Kabul Etmedi
Çiller, Erdoğan’ın Protokol Sırası Davetini Kabul Etmedi

PKK’nın terörünün tırmanışa geçtiği 1990 ile 1994 yılları arasında Genelkurmay Başkanlığı yapan, eski DYP Kilis milletvekili Doğan Güreş, son yolculuğuna uğurlandı. Güreş için düzenlenen törende İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uyarısı ile eski Başbakan Tansu Çiller’i, protokolün olduğu bölüme davet etti. Ancak Çiller, protokol yerine Güreş’in aile üyeleri için ayrılan bölümde durmayı tercih etti.

SUBAYLAR SAYGI NÖBETİ TUTTU

88 yaşında vefat eden Güreş’in naaşı, Genelkurmay Başkanlığı’nda düzenlenen törenin ardından Kocatepe Camii’ne getirildi. Kocatepe Camii’nde düzenlenen askeri törende, Güreş’in aile üyeleri caminin avlusunda taziyeleri kabul etti. Bu sırada Güreş’in musalla taşına konan naaşının başında kılıç kuşanan subaylar, saygı nöbeti tuttu.
Törene, günlük programında yer almamasına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Öğle namazı öncesinde Kocatepe Camii’ne gelen Erdoğan ile Meclis Başkanı Cemil Çiçek, öğle namazını kıldıktan sonra cenaze namazına geçti.

ÖZEL İLE ÖZKÖK SOHBET ETTİ

Törene; Erdoğan ve Çiçek’in yanısıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, İçişleri Bakanı Efkan Ala, eski Genelkurmay Başkanları Hilmi Özkök, Işık Koşaner’in yanısıra kuvvet komutanları ve aralarında Hurşit Tolon ile Hikmet Köksal’ın da bulunduğu çok sayıda emekli general de katıldı. Cenaze namazı öncesinde Orgeneral Özel ile Hilmi Özkök, cami avlusunda bir süre sohbet etti. Törene katılan eski Başbakan Tansu Çiller, cenaze namazı kılınırken, taziye bölümünde Güreş’in eşinin yanında durdu.

ÇİLLER PROTOKOL SIRASINDA DURMADI

Cenaze namazının ardından naaş, top arabasına konmadan önce protokolün önünden geçti. Bu sırada Çiller’in protokol bölümü yerine aile üyelerinin yanında durması dikkat çekti. Erdoğan’ın uyarısı üzerine İçişleri Bakanı Efkan Ala, Çiller’i protokol bölümüne davet etti. Ancak Başbakanlığı döneminde Güreş ile uyumlu bir çalışma yürütmüş olan Çiller, aile üyelerine ayrılan bölümde durmayı tercih etti. Eğer Çiller, protokol bölümüne geçseydi o sırada fili olarak oluşan durum gereği Meclis Başkanı Çiçek solunda olduğu için eski Başbakan sıfatı ile Erdoğan’ın sağında duracaktı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika