...
HAVA DURUMU
hava durumu

Canakkale

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 164 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İngiliz Gazeteleri: Işid’e Karşı Batı’ya Esad ile İşbirliği Önerildi

23 Ağustos 2014 - 407 kez okunmuş
Ana Sayfa » Dünya'dan Haberler » İngiliz Gazeteleri: Işid’e Karşı Batı’ya Esad ile İşbirliği Önerildi
İngiliz Gazeteleri: Işid’e Karşı Batı’ya Esad ile İşbirliği Önerildi

İngiliz gazeteleri. ingiltere’nin IŞİD’i yenmek için tekrar Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile tekrar dost olmasının istendiğini bildirdi.

‘I’ gazetesinin “İngiltere’ye Cihatçıları yenmek için Esad ile dost olun denildi” manşetli haberinde politikacı ve askeri liderlerin Downing Street’e Suriye Devlet Başkanıyla kopan ilişkileri tamir etmesi telkininde bulunduğu vurgulanırken, şok yeni politikanın Ortadoğu’nun istikrarının bozulmaması için üst makamlar tarafından gerekli görüldüğünün kaydedildi yazıldı. IŞİD’e karşı daha sağlam bir yanıt verilmesine ilişkin baskının arttığına dikkat çeken The Guardian, batılı güçlerin daha çok şey yapması için baskı altında kaldığını vurguladı.

The Independent Gazetesi “Batı, Esad güçlerine katılmaya hazır” manşetli haberinde “Saddam Hüseyin gibi Esad da kendi halkına karşı zehirli gaz kullandı. Gaddar baskısı 190 bin kişinin öldüğü bir iç savaşı ateşledi. İngiltere ve ABD onu indirmeye çağırdı ama şimdi resmi makamların inkar etmesine rağmen tam dönüş yapmanın kaçınılmaz olduğuna ilişkin gelişen kanıtlar var” yorumunu yaptı.

The Daily Telegraph İngiltere’nin IŞİD tehdidi karşısında yeni terör yasaları çıkartmayı planladığına dikkat çekti.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika